Mis laen on ärilaen?

Olenemata, kas teie ettevõte on noor või vanem, võib alati ette tulla, et käibevahendeid napib, või soovite hoopis äritegevust laiendada masinapargi ostmise kaudu - ärilaen sobib igaks selliseks juhuks.

Ärilaen on laenutoode, mis on mõeldud ekslusiivselt ettevõtetele ja/või juriidilistele isikutele. Ärilaene väljastatakse nii Osaühingutele, Aktsiaseltsidele, FIE'dele, aga ka MTÜ'dele või mistahes juriidilist keha omavatele isikutele. Ärilaene ehk laene ettevõtetele iseloomustab mõistlik laenuintress ning paindliku tagasimaksegraafik. Üldiselt jagunevad ärilaenud kaheks, milleks on tagatisega ärillaenud ning tagatiseta ärilaenud. Alljärgnevalt toome välja neist olulisima.

Ärilaenu summad algavad juba paarist tuhandest eurost ning võivad ulatuda kasvõi kümnetesse miljonitesse, ehk tegu on ühe paindlikema laenuga, mis üldse eksisteerib. Lisaks paindlikule laenusummale iseloomustab ärilaene ka fakt, et pankade jaoks on ärikliendid eelistatud, mispärast on laenuandjad vastutulelikumad laenude tingimuste kohapealt.

Ärilaen

Ärilaenu taotlemine

Ärilaenude taotlemine toimub enamasti läbi interneti, kuid on ka laenufirmasid ning panku, kes pakuvad laenu taotlemist ka veel aastal 2022 oma kontoris või kohtumise teel. Kui te peaksite soovima aga laenutaotluse interneti teel edastama, on protsess isenesest lihtne. Täitke laenufirma kodulehel ärilaenu taotlusvorm ning vastuse saate paljudel juhtudel juba samal päeval, või hiljemalt mõne tööpäeva jooksul.

Mida läheb ärilaenu taotlemiseks vaja?

Ärilaenu taotlemiseks on teil vaja ettevõtte andmeid, esindaja andmeid, pangakonto väljavõtet ning mõnel juhul lisamaterjale, nagu äriplaan või kasvuplaan. See, milliseid andmeid teilt küsitakse, sõltub konkreetselt laenupakkujast ning nende praktikast. Enamasti piisab teie ning teie ettevõtte andmetest ning pangakonto väljavõttest, või ülevaatest teie kuludest- tuludest.

Ärilaenu intress

Millised on ärilaenude tingimused?

Nagu juba öeldud, võivad individuaalsetel laenupakkujatel olla erinevad tingimused, kuid enamasti on laenuperioodid pigem lühikesed (kuni 10 aastat), kuid enamasti sõlmitakse ärilaenud lühemateks ajaperioodideks.

Millised on erinevad väljastatavad ärilaenude tüübid?

Kuigi, iga laenuandja võib oma laenutoote nimetada nii nagu soovib, on peamiselt väljakujunenud laenude tüübid, mida pakub suurem osa laenuandjatest. Nendeks on:

  • • Investeerimislaen
  • • Hüpoteeklaen
  • • Faktooring
  • • Stardilaen
  • • Liising
  • • Arvelduslaen

Ülalpool väljatoodud laenudest on ehk kõige populaarsemad hüpoteeklaenud, ehk laenud kinnisvara tagatisel, kuid juba Eesti taasiseseisvumise aegadest on populaarsed ka stardilaenud ning üha enam ka faktooring või erinevad liisingud.

Ärilaenu intress

Ärilaenu intress võib nagu juba öeldud suuresti laenupakkujast ning konkreetsest laenust sõltuda. Näiteks hüpoteeklaenude puhul on laenupakkujal väärtuslik tagatis, mistõttu on ka intress mõistlikum, samas kui soovite taotleda ilma tagatiseta laenu, võite arvestada ka veidi krõbedama intressiga. Selleks, et saada teada, milline on teie ärilaenu intress, küsige laenuandjalt individuaalset pakkumist.